Jak zbudowane są moduły tematyczne?


Szkoła E-COMMERCE Przewodnik po Szkole E-COMMERCE 23/01/2019

Moduł tematyczny to podstawowa jednostka dydaktyczna w ramach Szkoły E-COMMERCE. Cała wiedza know-how o sprzedaży w sieci podzielona jest na bloki omawiające konkretne aspekty działalności e-commerce. W praktyce są to mini kursy podzielone na sekcje i lekcje, które należy realizować kolejno zgodnie z planem lekcji. Zwykle moduł zawiera 3 lub 4 sekcje, z których każda oferuje 4 lub 5 lekcji do przerobienia.

Szkieletem każdego modułu są lekcje, które zawierają treści z odpowiednią wiedzą know-how. W zależności od tematu i wątku omawianego w ramach modułu treściami mogą być teksty (np. definicje i opisy), grafiki (np. schematy i tabelki), nagrania wideo oraz szablony do pobrania. Celem tych treści jest przekazanie jak najbardziej praktycznej wiedzy z danego obszaru tematycznego. Uzupełnieniem głównej treści mogą być testy, które służą powtórzeniu i ugruntowaniu poznanej wiedzy. Zarówno lekcje jak i testy pogrupowane są w sekcje, które dodatkowo porządkują przekazywaną wiedzę.

Podstawowym celem modułów tematycznych jest właśnie uporządkowanie, ale także zindywidualizowanie całego procesu nauki w ramach Szkoły E-COMMERCE. Każdy uczestnik otrzymuje dostęp do wszystkich bieżących i nowych modułów, jednak sam wybiera tematy i wątki, które w danym momencie chciałby przerobić. Moduły są ponumerowane i kolejno stanowią optymalną ścieżkę edukacyjno-rozwojową dla osoby uczącej się e-commerce od podstaw. Nie ma jednak konieczności przerabiania wszystkich modułów według numeracji. W praktyce można zatem przykładowo rozpocząć naukę od modułu piątego, a po jakimś czasie skorzystać z wiedzy know-how zawartej w module drugim. Wszystko zależy od uczestnika i jego potrzeb.

Przekonaj się sam 🙂

Szkoła E-COMMERCE to platforma edukacyjna dla uczących się biznesu w sieci i projekt edukacyjny na lata. Naszą misją jest budowa przestrzeni z kompleksową wiedzą know-how o sprzedaży w sieci (e-commerce) przede wszystkim dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Chcemy dostarczać sprawdzoną i realną wiedzę wspierającą działalność firm i biznesów w Internecie.

NIE PAMIĘTASZ HASŁA?
Zapomniałeś hasło? Podaj swoją nazwę użytkownika lub adres e-mail. Otrzymasz wiadomość z linkiem do utworzenia nowego hasła.
We do not share your personal details with anyone.
0